توقف تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی

تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی از دامپزشکی به رشته‌های پزشکی متوقف شد

رانت، فساد، سوء استفاده از شغل و بسیاری از موارد دیگر از مشکلات جامعه امروز ماست و متاسفانه در تحصیلات نیز وجود دارد. اما کافی است یک فرزندی که نزدیک کنکور است را در خانه داشته باشید و کتابهای حجیم، استرس بالا، پدر و مادر نگران و اعصاب خرد فرزند را ببینید تا پی به اهمیت نابرابری در تحصیل بدانید.

در این راستا معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت اعلام کرد که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به ریاست دیوان عدالت اداری رفع اثر از دستور موقت صادره را درخواست کرده بود.

همتی بیان کرد: وزیر و معاونان وزارت بهداشت تمام تلاش خود را در مسیر برقراری عدالت آموزشی به کار خواهند گرفت تا ضمن به حداقل رسیدن نگرانی آحاد جامعه از موضوع فوق که در چند روز اخیر انعکاس گسترده‌ای در فضای مجازی و رسانه‌ای پیدا کرده بود، امکان ادامه تحصیل افراد شایسته و توانمند در تمام رده‌های آموزشی فراهم شود.

طب نام

www.Tebnam.ir

دامپزشکیتغییر رشته فرزندان اعضا…

Read more
  • 0

شیرینی، فست فودها و نوشابه های گازدار خوب یا بد؟

فست فودها و نوشابه های گازدار و شکر و شیرینی برای سلامتی انسان خوب هستند یا بد؟

شیرینی را انسان دوست دارد، البته در واقع شیرینی برای کارکرد بهتر مغز مفید است، اما به نظر می رسد برای سایر اندامهای بدن نه تنها مفید نیست بلکه مخرب می باشد.

در تازه ترین خبر یک نوجوان انگلیسی که سالها چیپس، کالباس و نان سفید استفاده می کرد شنوائی و بینائی خود را از دست داد. بر پایه گزارش ها این نوجوان بریتانیایی بدلیل اختلال در غذا خوردن امکان مصرف میوه و سبزیجات را بخاطر بافتشان نداشت.

اما این مشکلات تنها به این مورد خلاصه نمی شود و دیابت یا همان مرض قند نتیجه استفاده بیش از حد شکر می باشد.

علاقه‌مندان به نوشیدنی‌های شیرین و گازدار باید مراقب باشند. در روزهای اخیر باز هم خبرهای بدی در مورد ضرر این نوع نوشیدنی‌ها منتشر شده و شاید وقت آن رسیده که آنها را از رژیم غذایی خود حذف کنند. بر پایه نتایج یک پژوهش ۱۹ ساله در ده کشور اروپایی که روی حدود ۴۵۰ هزار نفر داوطلب انجام شده، کسانی که روزانه دو لیوان یا بیشتر نوشیدنی‌ گازدار مصرف می‌کنند با خطر بیشتری در ابتلا …

Read more
  • 0

ترافیک تهران و استفاده از آمبولانس !

استفاده افراد پولدار، سبلیریتی ها و معلمان کنکور از آموبلانس برای فرار از ترافیک تهران!

باور هر فرد پایه ای ترین بخش از مرکز تصمیم و احساس وی را تشکیل داده و تقریبا به تمام امور زندگی وی برای هر گونه تصمیم گیری منطقی و احساسی (عقلی و دلی) جهت می دهد. حالا تصور کنید باور فرد به هر دلیل مثل سوء استفاده افراد فرو بریزد!

حال تصور کنید چه فاجعه ای پیش می آید وقتی باور یک جامعه فروبریزد که نمونه های آنرا در جامعه امروز ایران بسیار دیده ایم!

در باور مردم ایران این باور وجود دارد که هر وقت آمبولانسی را در آینه خودرو دیده و یا صدای انرا شنیدند بدون کمترین محاسبه سود و زیان و هر طوری شده راه را برای آمبولانس باز کنند. زیرا باور دارند فردی درون آمبولانس است که نیاز فوری به خدمات حیاتی دارد و جانش در خطر است.

حالا تصور کنید یک فرد پولدار، یا یک معلم خصوصی کنکور و یا یک هنرپیشه یا فوتبالیست یا ستاره برای فرار از ترافیک تهران از آمبولانس استفاده کرده و به ریش تک تک راننده هایی که در ترافیک هستند بخندد!

بله متاسفانه این واقعیت دارد! شهری که بدلی…

Read more
  • 0

دامپزشک و دامپزشکی

درباره شغل دامپزشک و دامپزشکی در سایت طب نام

رابطه انسان با سایر حیوانات تاریخچه ای کهن دارد. رابطه دوستی و دشمنی و استفاده از حیوانات به عنوان کمک برای انجام بهتر اموربرای مثال استفاده از اسب برای حمل و نقل، استفاده از سگ برای نگهبانی خانه و حیوانات، استفاده از خروس برای بیدارشدن سر وقت و صبح زود و یا در بخش زاد و ولد حیوانات برای افزایش تعداد گله و ....

از این رو نیاز به فردی بود که این رابطه را کنترل کند که یک رابطه سالم بوده و هیچگونه آسیبی به دو طرف وارد نیاید و از این رو بود که شغل دامپزشک و بخش دامپزشکی بوجود امد

دامپزشکی دانشی تجربی است که در خصوص شناخت،پیشگیری،ریشه کنی و درمان بیماری‌های حیوانی اعم از بیماری‌های خاص حیوانی و یا بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان، شیوه‌های کنترل و بازرسی بهداشتی مواد غذایی و فراورده‌های با منشأ حیوانی، بهداشت خوراک و پرورش بهداشتی حیوانات به مطالعه می‌پردازد.دامپزشکان در همهٔ کشورها مسئول بهداشت دام می‌باشند تا بدین وسیله بهداشت و رفاه دام اعم از جانوران خشکی زی، آبزی، انسان و اکوسیستم فراه…

Read more
  • 0

استخدام در سازمان تامین اجتماعی

فراخوان استخدام و جذب نیرو در اداره کل امور بین الملل سازمان تامین اجتماعی

جذب نیروی کار ماهر یکی از نیازهای اساسی برای هر سازمان می باشد. تخصص نیروی کار به سرعت رشد سازمانی کمک می کند و از این رو آزمون استخدامی برگزار می شود تا بهترین و شایسته ترین فرد برای آن شغل و حرفه انتخاب شود. در این راستا سازمان تامین اجتماعی اقدام به جذب نیرو در بخش امور بین الملل می نماید.

اداره کل اموربین الملل سازمان تامین اجتماعی به منظور شناسایی و بکارگیری شایسته ترین و با انگیزه ترین کارکنان و ایجاد فرصت های برابر برای تصدی مشاغل تخصصی، از همکاران محترم استخدام رسمی قطعی در سازمان دعوت می کند در صورت تمایل به تصدی در پست کارشناس امور بین الملل، درخواست همکاری خود را همراه با رزومه تحصیلی و کاری طبق فرمت استاندارد ارائه شده حداکثر تا تاریخ ٢٧‏/٣‏/٩٨ از طریق ایمیل به اداره کل امور بین الملل ارسال نمایند.

شرایط متقاضیان: ١- دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر ترجیحاً در رشته های حقوق تامین اجتماعی و حقوق بین‌الملل. ٢- تسلط به زبان انگلیسی و توانایی …

Read more
  • 0

زولگنسما آب حیات برای درمان آتروفی

داروی زولگنسما با آب حیات برای درمان بیماری آتروفی با قیمت 1.6 میلیون دلار ! ژن درمانی

ژن درمانی یکی از امیدهای نوع انسان برای درمان تمام بیماریهاست . به تازه گی یک شرکت سوئیسی موفق شده داروئی برای درمان بیماری آتروفی ستون فقرات بسازد. این بیماری عضلانی-عصبی نادر نورون های حرکتی را از کار انداخته و در مرحله بعدی باعث از بین رفتن عضلات پیشرفته شده و در نهایت باعث مرگ زود هنگام بیمار می شود.

لذت درمان رو دو نفر بیش از همه احساس می کنند. پزشکی که دارو یا روش درمانی برای یک بیماری کشف می کند و خانواده بیماری که با آن دارو یا روش درمانی جانش نجات یافته.

و البته بیش از همه یک نفر سوم هم می تواند احساسی شیرین تر از این دو نفر داشته باشد و آن کسی نیست جز فرد نیکوکار که بودجه برای پژوهش برای کشف بیماریها قرار می دهد و کارش به نتیجه می رسد.

این روش درمانی جدید از یک ویروس که عملکردی مشابه ژن معیوب دارد استفاده می کند. به این صورت که ویروس را به جای ژن معیوبی قرار می دهد که باعث ابتلای فرد به (SMA) شده است. پیش از این کوششهائی برای درمان …

Read more
  • 0

جریمه میلیاردی شرکت توزیع دارو

جریمه 8 میلیاردی یک شرکت توزیع دارو بدلیل گرانفروشی داروی شیمی درمانی سرطان

درست است که دارو یک کالای اقتصادی می باشد اما چون با جان انسانها سر وکار دارد حساسیت بالایی نسبت به آن وجود دارد. برای مثال انبار دارو باید دارای استانداردهای لازم و پذیرفته شده جهاین باشد تا از فاسد شدن ان جلویگیری شود و. همچنین در زمینه انبارداری به تاریخ مصرف آن تا اینکه بدست مصرف کننده برسد دقت زیادی انجام پذیرد.

جریمه 8 میلیاردی یک شرکت توزیع دارو بدلیل گرانفروشی داروی شیمی درمانی سرطان

اما مهم ترین مورد داروها مربوط به داروهای شیمی درمانی برای سرطان می باشد که مستقیم و بصورت کاملا جدی با جان انسان سر و کار دارد. داروئی که باید اول سالم و همچنین با قیمت مناسب بدست مصرف کننده و بیمار برسد.

در این راستا اداره تعزیرات حکومتی تهران از جریمه ۸ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ریالی مدیر شرکت توزیعی دارو خبر داد و ادامه داد: گزارش معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر گرانفروشی داروی افینیتور (داروی شیمی درمانی سرطان) به تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شد و پس از ارجا…

Read more
  • 0

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب

راهنمای خرید کرم ضد آفتاب شیمیایی یا فیزیکی به نسبت پوست صورت و حساسیت پوست در ایران

هر چیزی به اندازه اش خوب است. حتی آفتاب عالم تاب اگر بیش از اندازه به صورت بتابد باعث بروز انواع سرطان پوست می شود. Age Spot یا همان لکه های پیری بر اثر برخورد مداوم اشعه خورشید بوجود می آید.

البته به لطف رشد فناوری و دانش انواع کرم های ضد آفتاب مناسب با انواع پوست از پوست خشک گرفته تا پوست چرب به بازار عرضه شده است.

از سوی دیگر دوباره به فصل تابستان و گرما و تابش شدید خورشید نزدیک می شویم و به همین خاطر انتخاب یک کرم ضد آفتاب پوست خوب بسیار اهمیت دارد. البته نکته مهم در انتخاب خوب برای کرم ضد آفتاب اینکه اصلا دلیلی ندارد کرم ضد آفتابی که برای پوست صورت دوست و حتی یکی از اعضای خانواده شما خوب بوده و تاثیر خوبی گذاشته برای شما هم همان کارکرد را داشته باشد! همچنین کرم های ضد آفتاب مردانه و زنانه دارد

برخی از کمپانیهای تولیدکننده کرم ضد آفتاب ادعا می کنند کرم ترمیم کننده و ضد چروک است و جوان کننده که طبیعتا قیمت بیشتری هم دارند و البته دقت درباره ادع…

Read more
  • 0

رابطه دیابت و انواع سرطان

رابطه بین دیابت نوع دو و انواع سرطان بین زنان و مردان - علائم و عوارض بیماری دیابت

قندی که زندگی را زهرمارمان می کند. بله منظورم همان بیماری قند یا دیابت است که مرگ خاموش نام گرفته و هر دو موردش یعنی دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 تاثیر گسترده ای روی بیمار و خانواده او می گذارد.

اما در تحقیقات تازه دانشمندان چینی رابطه معناداری بین دیابت نوع دو و بروز انواع سرطان ها در مردان و زنان یافته شده است.

رابطه بین بروز انواع سرطان و دیابت نوع 2

پژوهشگران چینی دریافتند دیابت نوع دو با افزایش خطر ابتلا به سرطان مرتبط است هرچند نوع سرطان‌ها در زنان و مردان متفاوت است.

نتایج بررسی‌هایی که در گذشته انجام گرفته حاکی از ارتباط بین دیابت و خطر ابتلا به سرطان بوده‌ است. اکنون در مطالعه‌ای که روی گروهی از بیماران در چین انجام گرفت، مشخص شد که دیابت نوع دو با افزایش فزاینده خطر ابتلا به سرطان مرتبط است. اگرچه زنان و مردان در معرض انواع مختلفی از سرطان قرار دارند.

همچنین در مطالعه‌ای که به تازگی انجا…

Read more
  • 0

راهنمای نوبت دهی بیمارستان میلاد

راهنمای نوبت دهی اینترنتی و نوبت دهی تلفنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد

بیمارستان میلاد یکی از بیمارستانهای مجهز ایران برای عموم مردم و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می باشد. اما نکته بسیار مهم این است که برای استفاده از خدمات درمانی این مجموعه باید از یکی از سیستمهای نوبت دهی این بیمارستان نوبت درمانگاه گرفته و سر وقت گفته شده در بیمارستان حاضر شوید.

راهنمای نوبت دهی اینترنتی و نوبت دهی تلفنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد

سیستم نوبت دهی اینترنتی

برای دریافت نوبت اینترنتی بیمارستان میلاد باید از لینک پایین وارد بخش نوبت دهی شوید:

https://miladhospital.com/onlineReception

مراجعین محترم قبل از دریافت نوبت به موارد ذیل توجه فرمایید:

بیمار محترم ,در صورتیکه در تاریخ درخواستی نوبت دیگری در درمانگاه بیمارستان رزرو کرده باشید بیمارستان از پذیرش شما معذور می باشد نوبت دهی اینترنتی دندانپزشکی صرفاً جهت بیماران بالای 12سال می باشد,جهت اطفال زیر 12 سال از روش نوب…
Read more
  • 0