نکات مهم درباره بیماران آرپی – شب کوری – رتینیت پیگمنتوزا

نکات مهم درباره بیماران آرپی – شب کوری – رتینیت پیگمنتوزا

آرپی یا همان رتینیت پیگمنتوزا یک بیماری پیشرونده چشمی ژنتیکی است نکته مهم اینست که با انجام برخی کارها می توان سرعت این پیشروی را کندتر کرد.

در این صفحه راهنمای مراقبت بیشتر از چشمها برای بیماران آرپی قرار داده می شود. شما هم اگر تجربه ای دارید لطفا از فرم پایین همین صفحه در اختیار سایر دوستان قرار دهید.

مصرف مستمر ویتامین A و E

این دو ویتامین نقش مهمی در کندتر شدن فرایند تخریب گیرنده های نور شبکیه ایفا می کنند. دوز بالای هر دو ویتامین و ایرانی هم خوب هستند. اگر بودجه بیشتری دارید می توانید قرص Omega3 روغن ماهی ایرانی را استفاده کنید و یا دوره ای با ویتامین ای جایگزین کنید

عینک آفتابی و کلاه لبه دار

نور خورشید هم باعث تخریب بیشتر شبکیه می شود و هم چون چشم نور را کامل جذب نمی کند همانند سدی در برابر دیدگان عمل کرده و کاهش دید می اورد. بنابراین بهتر است از کلاه لبه دار و عینک آفتابی استفاده کنید. مخصوصا اگر متوجه شده اید فرند شما آرپی دارد و استفاده از این دو ابزار یعنی کندتر شدن تخریب سلولهای شبکیه.

اندازه گیری فشار چشم

اندازه گیری فشار چشم برای بیماران آرپی از نان شب هم واجب تر است، زیرا می تواند باعث گلوکوم شده و همانند آرپی باعث نابودی دید محیطی فرد شود.

برای کاهش فشار داخل چشم با تجویز پزشک می توانید از زایلومول و بریموگان استفاده نمایید

نشانی و تلفن انجمن آرپی

بیمار و خانواده های بیماران آرپی می توانند برای دریافت راهنمائی ، آخرین اخبار برای درمان آرپی با دفتر انجمن آرپی تماس حاصل فرمایند

آدرس موسسه آرپی :
میدان انقلاب نرسیده به چهارراه اسکندری داخل پارک اوستا
66948283_4

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام