ترافیک تهران و استفاده از آمبولانس !

استفاده افراد پولدار، سبلیریتی ها و معلمان کنکور از آموبلانس برای فرار از ترافیک تهران!

باور هر فرد پایه ای ترین بخش از مرکز تصمیم و احساس وی را تشکیل داده و تقریبا به تمام امور زندگی وی برای هر گونه تصمیم گیری منطقی و احساسی (عقلی و دلی) جهت می دهد. حالا تصور کنید باور فرد به هر دلیل مثل سوء استفاده افراد فرو بریزد!

حال تصور کنید چه فاجعه ای پیش می آید وقتی باور یک جامعه فروبریزد که نمونه های آنرا در جامعه امروز ایران بسیار دیده ایم!

در باور مردم ایران این باور وجود دارد که هر وقت آمبولانسی را در آینه خودرو دیده و یا صدای انرا شنیدند بدون کمترین محاسبه سود و زیان و هر طوری شده راه را برای آمبولانس باز کنند. زیرا باور دارند فردی درون آمبولانس است که نیاز فوری به خدمات حیاتی دارد و جانش در خطر است.

حالا تصور کنید یک فرد پولدار، یا یک معلم خصوصی کنکور و یا یک هنرپیشه یا فوتبالیست یا ستاره برای فرار از ترافیک تهران از آمبولانس استفاده کرده و به ریش تک تک راننده هایی که در ترافیک هستند بخندد!

بله متاسفانه این واقعیت دارد! شهری که بدلیل گسترش بدون توجه به زیرساختار کلانشهری شده که هر روز باورهای زیرساختی خود را از دست می دهدف زیرا کنترل و مدیریت چنین جمعیتی در بیشتر موارد فقط حالت ظاهری پیدا می کند و نظارت بر خدمات آمبولانسها هم بدلیل ترافیک کاری ناشی از جمعیت بیش از اندازه شاید غیرممکن!

رئیس اداره آمبولانس خصوصی ایران این خبر تاسف بار را داده و گفته دادستانی دستور توقیف آمبولانس های متخلف را صادر کرده، اما بدلیل حجم بالای کار پلیس، این نهاد هم نتوانسته در این زمینه کنترل خاصی انجام دهد.

بر پایه قانون «خروج آمبولانس از مراکز خدمات آمبولانس خصوصی و تردد در سطح شهر باید بر اساس ماموریت حمل بیمار و با داشتن برگه ماموریت با زمان مشخص باشد و استفاده از آمبولانس در سایر موارد غیرموجه ممنوع است».

البته آقای لهراسبی اضافه کرده اند که استفاده از آمبولانس برای فرار از ترافیک تنها محدود به این دو گروه نبوده و اقشار دیگری نیز برای فرار از ترافیک تهران از امبولانس استفاده می کنند !

آری در این شهر دریا وجود ندارد، اما برخی با رانت شناگران خوبی هستند و بقیه غرق می شوند!

ای کاش تهران هلی کوپتر خصوصی یا تاکسی هوائی داشت.

اختصاصی طب نام

www.Tebnam.ir

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام