اخبار کرونا و مرتبط با کرونا در ایران و جهان

اخبار کرونا –

کرونا این مهمان ناخوانده به زودی با کمک دانش می رود. مثل همه بیماریهای دیگری که با کمک دانش رفتند و دیگر در کتابها به بدی از آنها یاد می شود. اما تجریات ارزشمندی در اختیار انسان گذاشتند. به قول دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران شیوع کرونا دو اشتباه را به دو دسته گوشزد کرد.

او لاینکه تنها دانش است که می تواند کمک ما در این زمینه باشد و اشتباه دوم خود دانشمندان بودند که باور داشتند که عمر بیماریهای واگیردار به سر آمده و دیدیم که یک ویروس کوچک جهان را زمین گیر کرد.

خوبشخانه واکسن کرونا پیدا شده آنهم توسط چند شرکت و اثربخشی ان هم تا 95 درصد با تزریق دو بار ایجاد می شود. اما دو مشکل وجود دارد . یکی نیاز بسیار زیاد به دوز بالای این واکسن زیرا تمام جمعیت کره زمین به این واکسن نیاز حیاتی دارند و داستان مرگ و زندگی است.

بهترین داروی کرونا

اما تا آمدن واکنس به ایران باید داروی ضد کرونا مصرف کرد و در این بین بهترین داروهای مبارزه با کرونا را مرعرفی می کنیم.

  • دگزامتازون (و کورتیکوئیدها)
    این تنها دارویی است که تاکنون باعث کاهش مرگ‌ومیر کووید۱۹ شده است؛ اگرچه تنها برای آن دسته از بیمارانی تجویز می‌شود که وضعیت بحرانی دارند و نیازمند اکسیژن کمکی هستند.
  • دارو‌های ضدانعقاد

این دارو‌ها نیز مانند کورتیکوئید‌ها برای بیماران دارای علائم شدید ابتلا استفاده می‌شوند. هدف از این کار نیز جلوگیری از تشکیل لخته‌های خون در بدن بیماران است که یکی از عوارض جدی کووید۱۹ محسوب می‌شود.

داروهای بی اثر در کرونا: رمدسیویر | هیدروکسی کلروکین | لوپیناویر-‌ریتوناویر | توسیلیزوماب | آنتی‌بادی‌های مصنوعی | پلاسمای خون بیماران بهبود یافته از کرونا

طهران پیش از کرونا – تهران پس از کرونا

طهران پیش از کرونا - تهران پس از کرونا
طهران پیش از کرونا – تهران پس از کرونا

آمار کرونا تا 99/9/9 در بوشهر: مبتلایان: 16 هزار و 870 – فوتی ها: + 800

افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در استان فارس

آمار کشته های ناشی از کرونا که در روزهای گذشته که بر اثر کرونا در استان فارس رو به کاهش گذاشته بود، متاسفانه آمار رشد به خود گرفته و 41 تن از هموطنان ما در استان فارس جان خود را از دست دادند.

مرگ یک پرستار در اثر کرونا ویروس

مرگ خانم زرین رئیسی پرستار داکار شرکت گهرنشاط  در اثر کرونا ویروس
مرگ خانم زرین رئیسی پرستار داکار شرکت گهرنشاط در اثر کرونا ویروس

متاسفانه خانم «زرین رئیسی» پرستار فداکار شرکت گهرنشاط شاغل در درمانگاه منطقه معدنی گل‌گهر در سیرجان استان کرمان، بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.همکاران خانم رئیسی در درمانگاه منطقه گل‌گهر، شهادت او را تسلیت گفتند و اعلام کردند: این اتفاق جامعه کارگری و کارفرمایی منطقه صنعتی و معدنی گل‌گهر را به سوگ نشانده است.

سایت طب نام

www.Tebnam

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام