خواص فلفل و سوزش دومیش

درباره فلفل، خواص فلفل و سوزش پایینی

امروز می خوام درباره فلفل بنویسم اما ممکنه بخشهائی از این متن مودبانه نباشه پس هر جا که صلاح دونستید تنده و سنتون کشش نداشت لطفا صفحه رو ببندید!

روزای اولی که رفته بودم #مالزی با غذای تندوری چیکن یا همون جوجه ی تنوری!آشنا شدم. یک غذا با چاشنی تند که فلفل اصلی ترین ادویه اون بود. اولین بار با خوردنش شوکه شدم و گفتم غذا هم مگه اینقدر تند میشه و پیش خودم گفتم این هندی یا پاکستانی ها که فلفل اصلی ترین ادویه غذاشونه احتمالا برای ریزش گناهشون فلفل می خورن.

تازه این سوزش دهان عذاب اوله و عذاب دومی و البته اصلی در دستشوئی مشخص می شه و اونم نه یکبار، چند بار…

اما یه کم گذشت به طعم و تندی غذا عادت کردم و کمی بیشتر که گذشت برام لذت بخش تر بود و رفتم مرحله بعدی بازی زندگی یعنی خوردن غذاهای تندتر و طوری شده بود که وقتی اومدم ایران تا مدتها بعدش فقط کم مونده بود به مربای صبحونه فلفل نزنم!

اما داستان اصلی که ذهن منو مشغول کرده همون سوزش دومی فلفل هست و به این فکر می کردم مگه در اون قسمت خروجی چه سلولهای عصب چشایی وجود داره که تندی رو می تونه متوجه شه.

می گم ای کاش سایر عصب ها رو هم میداشت یا دانشمندا دستکاری می کردند که داشته باشه که دست کم بعد از خوردن چیزای خوشمزه مثل شیرینی، کباب، جوجه، بستنی دوبار مزه خوشمزه اش رو حس کنیم!

اینو کاملا جدی گفتم!

اما جدی تر اینکه درباره خواص فلفل

جالبه بدونید فلفل از آمریکا به سایر نقاط جهان رفته و کاربرد پزشکی و غذایی داره. علت تندی فلفل هم اینه که یه ماده به نام کاپسیسین داره که خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی داشته و بسیار هم برای بدن مفیده و در فلفل تند سبز و فلفل تند قرمز یافت میشه.

از دیگر مزایای کاپسیسین در فلفل تند تحریک سیستم قلبی عروقی، تسکین درد آرتروز و آرتریت روماتوئید، ضد سرطان، نابودی باکتریهایی عفونت زا در معده، تقویت قدرت هضم معده، جلوگیری از اسهال ناشی از عفونت، تحریک سیستم ایمنی و کاهش بروز زخم معده مخصوصا در افراد الکلی و سرشار ویتامین ث (کاهش سرماخوردگی) و کاروتن‌ها

کاهش وزن و چربی سوزی

کاپسی‌سین موجب کاهش چربی های زیر پوست شکم می شود.

عمر طولانی تر با مصرف فلفل

بر اساس یافته های دانشمندان آمریکائی و انگلیسی با پزوهشی که روی 16 هزار نفر انجام شد مشخص شد که افرادی که فلفل تند مصرف کرده اند احتمال مرگ این افراد (از هر نوع مرگ) بطور چشم‌گیری کاهش پیدا کرده است که دلیل آن کاپسی‌سین موجود در فلفل می باشد.

اگر آسپرین مصرف می کنید حتما 30 دقیقه قبل از مصرف آسپرین 20 گرم فلفل بخورید تا از اثرات تخریبی این دارو بر بافت دوازدهه و معده در امان باشید.

فلفل خواص فلفل فلفل تند کورکمین آسپرین کاپسیسین خواص فلفل و سوزش دومیش
فلفل قرمز هندی (فلفل هابانرو)

لطفا توجه داشته باشید که این ماده مهم یعنی کاپسیسین در فلفل دلمه ای وجود ندارد! در فلفل تند سبز با درصدهای متفاوت وجود دارد، اما بیشترین درصد کاپسیسین در فلفل تند قرمز و بیشتر از آن در فلفل قرمز هندی (فلفل هابانرو) و اینکه می گویند مصرف فلفل قرمز برای قلب و فشار خون مضر است یک باور کاملا غلط می باشد!

همیشه میگن مثل فلفل تند و تیز باشا! جالبه بدونید وقتی فلفل با مخاط دهان ترکیب میشه مغز دچار اشتباه میشه و اون قسمت رو داغ حس می کنه! اما نکته جالب تر درباره فلفل اینکه با اینکه فلفل طبیعت گرمی داره اما خوردن فلفل تند باعث خنکی و کاهش دمای بدن میشه! به این خاطر هست که در مناطق گرمسیری بیشتر فلفل تند میخورن!

و در نهایت اینکه تندی فلفل دهانتان را آزار میدهد؟

شیر سرد یا ماست خنک بخورید!

مهدی محمدی دهقانی

مدیر سایت طب نام

منبع: ویکی پدیا

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%BE%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B3%DB%8C%D9%86

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام