یک پرسش از وزیر بهداشت درباره پیشگیری از کرونا

یک پرسش از وزیر بهداشت درباره مراجعه اکیپ مجهز به درب منازل برای پیشگیری از بیماری ویروسی کرونا

بعد از نسخه گهربار وزیر محترم قبلی و گفتن خودت بمال! این بار آقای نمکی وزیر بهداشت به تازه گی ایده بسیار عجیبی را در قالب یک خبر مهم عنوان داشته اند و اینکه برای نخستین بار در جهان، با ۳۰۰ هزار اکیپ مجهز در سراسر کشور از پس فردا به تک تک خانه‌ها مراجعه می‌کنیم؛ کرونا را ریشه کن می‌کنیم.

طبیعتا تخصص و دانش من درباره طب، پزشکی و بیماری همانند هر شهروند معمولی ایرانی دیگر است، اما بر پایه گفته های متخصصان از جمله نامه جراح و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران به وزیر بهداشت و البته اندک اطلاعاتی که درباره کرونا از مراجع داخلی و جهانی دارم به این نتیجه رسیده ام که انجام این کار احمقانه ترین کار ممکن است!

زیرا انجام این کار خود باعث انتقال درب به درب ویروس کرونا به داخل خانه تمام ایرانیان می شود.

به این خاطر است که وزیر محترم با افتخار عنوان کرده اند که برای اولین بار در جهان است!

خلاصه اینکه متخصصان درباره عواقب هراسناک انجام چنین کاری بسیار گفته اند. اما من یک پرسش از وزیر محترم دارم و اینکه چنین ایده ای توسط چه کسی به وزیر بهداشت پیشنهاد شده که ایشان با اطمینان کامل بدون بررسی عواقب آن، مستقیما آنرا در رسانه های عنوان کرده اند؟

1- آیا پیش از بیان این ایده، با کسی از متخصصان واقعی در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مشورتی درباره ان انجام داده اند؟

2-آیا این ایده از مرکزی خارج از وزارت بهداشت به وزیر محترم پیشنهاد شده است؟

سایت طب نام

www.Tebnam.ir

اخبار بیشتر درباره صحبت وزیر بهداشت:

نمکی ادامه داد: بنا داریم یک طرح جدید در این رابطه اجرا کنیم به طوری که به تک تک خانه‌های مردم رفته و موارد پراکنده را شناسایی کنیم تا افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی از تجهیز سیستم‌های درمانی خبر داد و گفت: با سیصد هزار اکیپ قدرتمند به جنگ کرونا رفتیم تا این موضوع را شکست دهیم.

وزیر بهداشت با انتقاد از برخی شهروندان گفت: علیرغم تاکیدات ما در خصوص عدم مسافرت، باز هم مردم به سفر می‌روند و متاسفانه شماره پلاک‌هایی از نقاط آلوده در سایر شهرها دیدیم و مجبور شدیم نظارت‌ها در مبادی شهرها را شدیدتر کنیم.

نمکی افزود: مردم از برگزاری مراسم از جمله عروسی و ختم و حضور در مساجد خودداری کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد افزایش بهبودیافتگان بودیم گفت: ۱۷۵ مورد بهبود یافته داشتیم که این تعداد رو به افزایش است و همراهی مردم به ما در کنترل زودتر این بیماری کمک می‌کند.

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام

12 اسفند 1398 12 اسفند 1398