کرونا Corona بلای جان انسان و اقتصاد جهانی

درباره ویروس کرونا Corona بلای جان انسان و اقتصاد جهانی – درمان

کرونا، نام ویروس خطرناکی که اینروزها کمتر کسی در جهان را پیدا می کنید که نام این عامل بیماری زای مرگ آور را نشنیده باشد. تعداد مرگ‌ و میر ناشی از ویروس کرونا تا روز پنج‌شنبه، به ۱۷۰ نفر و تعداد مبتلایان به ۷ هزار و ۱۷۰ نفر رسیده است.

این ویرس از چین پیدایش شد و گفتند یک چینی با خوردن خفاش میوه خوار، عامل انتقال آن به دیگران بوده. اما بعدها مشخص شد که مار ناقل این ویروس بوده است. اما هرچه که باشد فعلا درمانی برای این ویروس وجود ندارد و تمام جهان بسیج شده اند تا پیدا شدن واکسن و درمان آن، جلوی پیشرفت این بیماری واگیردار را بگیرند.

با گسترش تعداد بیماران و مرگ و میر آن بورس های جهان قرمز شدند و اقتصاد چین دوران بسیار سختی را از سر می گذراند. مخصوصا صنعت توریسم و گردشگری چین و حمل و نقل هوائی. تعداد بسیار زیادی از مردم چند شهر بصورت کامل قرنطینه شده اند سیستم حمل و نقل عمومی به طور کامل متوقف شده و فعلا تنها راه جلوگیری از گسترش آن ماندن در خانه می باشد.

اما یک نکته جالب درباره ویروس کرونا اینکه گفته شده این ویروس قدرت انتقال به کودکان را ندارد! پژوهش ها نشان می دهد که ساختار این ویرس شبیه به ابولا می باشد و ادعا شده اگر بیماری حاد یا مخصوصا مشکل سیستم دفاعی بدن نداشته باشید این ویروس کشنده نیست!

https://www.tebnam.ir/%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-%DA%A9%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7/

اطلاعات بیشتر درباره کرونا : این تنها یک ویروس نیست!

ویروس کرونا خانواده بسیار گسترده ای از ویروس های سرما خوردگی تا سندروم حاد تنفسی (سارس ) را در بر می گیرد. (کرونا ویروس) جدید شکلی شبیه به تاج سلطنتی دارد و مکانیزم رفتاری آن آنقدر تازه است که دانشمندان هنوز فرصت انتخاب نام یا نیافته و امروز ما این ویروس را به نام کرونا که خانواده گسترده ای از انواع ویروس ها را در بر می‌گیرد، می شناسیم.

نداشتن علائم اولیه جدی باعث شیوع بیشتر این بیماری شده. تب کم، سردرد و سرفه‌های خشک از نشانه های نخستین این بیماری می باشد که همه آنها در این فصل از سال که هوا سرد است، علائم یک بیماری کاملا ساده مانند سرماخوردگی هستند!

درمان بیماری کرونا

آنتی بیوتیک ها و داروهای آنفولانزا تاثیری بر روی این ویروس ندارند. اما در بیمارستان های چین مواردی مانند حفظ وضعیت طبیعی بدن، مقابله با کم آبی در بدن بیمار، مصرف داروی های ضد انعقاد خون  و کنترل سطح اکسیژن برای مهار نشانه های بیماری به کار گرفته شده تا آمار قربانیان کاهش پیدا کند.

آخرین و تازه ترین خبرها درباره ویروس کرونا - کرونا بلای جان انسان و اقتصاد جهانی  در سایت نیازمندیهای اینترنتی بهداشت، درمان و اموزش پزشکی
استفاده از دستگاه بخور یک راه خوب برای جلوگیری از انتقال بیماری ویروسی می باشد.

ویروس‌ها در هوای سرد و خشک سریع‌تر منتقل می شوند. مرطوب نگاه داشتن هوای منزل و محل کار و اماکن عمومی، به ویژه بیمارستان و درمانگاه ها ابتلا به ویروس را کاهش می‌دهد

ورورد ویروس کرونا به ایران

بیماری کرونا به جز چین تاکنون کشورهای استرلیا، ژاپن، تایلند، کره جنوبی، تایوان، عربستان، پاکستان، اقلیم کردستان عراق، امارات و  آمریکا را درگیر خود کرده است. اما درباره اینکه آیا این ویروس به ایران رسیده یا نه، تاکنون خبری از مراجع رسمی و وزارت بهداشت مخابره نشده. اما تعدادی از ایرانیان ساکن شهر ووهان چین در این شهر قرنطینه شده اند. اما گفته شده سفارت ایران در حالی تهیه تدارک لازم برای ارسال هواپیما و برگرداندن ایرانیان این شهر است. اگر چه آنها یکماه پس از بازگشت به ایران در قرنطینه خواهند بود.

اما از سوی دیگر گفته شده ویروس کرونا به نزدیکی مرزهای ایران یعنی کردستان عراق رسیده و هشدارهای امنیتی در مرزهای نزدیک این کشور افزایش یافته. و در حال حاضر بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری سفر نکردن به کشورهای همسایه می باشد. شستن مرتب دست و صورت با آب و صابون نقش مهمی در کاهش ابتلا به بیماری های ویروسی دارد.

کمیسیون ملی سلامت چین و وزارت مالی این کشور در بیانیه مشترکی اعلام کردند که تمامی هزینه‌های شخصی مبتلایان تایید شده به ویروس کرونا را، که مشمول بیمه نمی‌شوند، پوشش می‌دهد. در این بیانیه آمده است: به هر کدام از پرسنل درمانی و سایر کارکنان بخش جلوگیری از اپیدمی، روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ یوآن (معادل ۲۹ تا ۴۴ دلار) پرداخت خواهد شد.

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام