کشف جدید و درمان کلیه سرطان ها

کشف جدید و درمان کلیه سرطان ها. دانشمندان می‌گویند یک نوع جدید از سلول ایمنی قاتل چشم‌انداز دست‌یابی به یک «درمان سراسری» سرطان را روشن‌تر کرده‌است.

بیماری چیز ناخوشایندی است، اما بدتر از آن بیماری است که درمان ندارد و آن سرطان است که نامش هم لرزه بر اندام بیمار و کلیه افراد و خانواده های درگیر با بیمار سرطانی می اندازد.

البته سرطان بیشتر نامی ترسناک دارد و مهم ترین عامل در بهبود فرایند بیماری، حفظ روحیه است و آمادگی برای مبارزه با آن.

سرطان به مجموعهٔ بیماری‌هایی گفته می‌شود که از تکثیر مهارنشدهٔ سلول‌ها پدید می‌آیند و انواع مختلفی دارد و خوش خیم آن و اینکه چه زمانی فرایند درمان شروع شود احتمال درمان را بسیار بسیار بالا می برد.

اما در کنار همه اینها دانش پزشکی و پزشکان و پژوهشگران در سراسر جهان بصورت انفرادی یا گروهی به پژوهش می پردازند و به کمک اینترنت تازه ترین دستاوردهای پژوهشی خود را چه در قالب تیمی یا سمینارها به اشتراک می گذارند.

و امروز در خبری خوشحال کننده دانشمندان از کشف جدیدی خبر آورده اند که اگر نهائی شود شاید دیگر کلمه سرطان به کتاب های آرشیو پزشکی برود!

دانشمندان می‌گویند، کشف یک نوع جدید از سلول ایمنی قاتل یاخته‌های سرطانی چشم‌انداز دست‌یابی به یک «درمان سراسری» سرطان را روشن‌تر کرده‌است. پژوهشگران دانشگاه کاردیف در بریتانیا می‌گویند که کشف این سلول تی (لنفوسیت تیموسی) امید به شکل‌گیری یک درمان یگانه و مؤثر برای همه بیماران سرطانی را افزایش داده است.

درمان سرطان با سلول تی (T-cell) از جدیدترین روش‌ها برای حذف سرطان در کشورهای پیشرفته است اما تاکنون پزشکان ناچار بوده‌اند برای هر بیمار، با زحمتی زیاد، یاخته‌های قاتل ویژه‌ای درست کنند.

پزشکان این یاخته‌ها را از بدن بیمار جدا کرده و پس از ایجاد تغییرات مخصوص، آنها را دوباره به خون بیمار تزریق می‌کنند. این سلول‌ها پس از تزریق به شکار سلول‌های سرطانی رفته و آنها را نابود می‌کنند. یاخته‌های قاتل کنونی تنها موفق به هدف قرار دادن انواع محدودی از سرطان‌ها شده‌اند و در رفع تومورهای سفت که اکثر سرطان‌ها را تشکیل می‌دهند، موفق نبوده‌اند.

اکنون دانشمندان دانشگاه کاردیف می‌گویند نوع تازه ای از سلول تی کشف کرده‌اند که گونه جدیدی از گیرنده همراه خود دارد که با آن می‌توان بیشتر گونه‌های سرطانی بدن انسان را شناسایی و نابود کند و نیازی به شخصی‌سازی برای هر بیمار ندارد.

این قاتل جدید به یاخته‌های سالم بدن کاری ندارند.

این یافته‌ها که در نشریه ایمنی‌شناسی طبیعی (Nature Immunology) منتشر شده هنوز بر روی بیماران آزمایش نشده، اما محققان می‌گویند که این روش «پتانسیل بالایی» دارد.

کارشناسان مختلف که این یافته‌ها را بررسی کرده‌اند می‌گویند گرچه کار هنوز در مرحله اولیه قرار داد، اما چشم‌انداز آن «بسیار هیجان‌انگیز است.»

سرطان ریه، سرطان پوست، سرطان خون، سرطان روده بزرگ، سرطان پستان، سرطان استخوان، سرطان پروستات، سرطان تخمدان، سرطان کلیه و سرطان گردن رحم ازجمله سرطان‌های قابل درمان توسط این یاخته‌های قاتل است.

سایت نیازمندیهای پزشکی طب نام

www.Tebnam.ir

By طب نام

طب نام - بانک اطلاعات مطب - داروخانه - آزمایشگاه - تجهیزات پزشکی در سایت طب نام