کشف نخستین مولکول جهان توسط دانشمندان

دانشمندان نخستین مولکول جهان هلیوم هیدرید (HeH) که بیش از 13 میلیارد سال پیش باعث پیدایش همه چیز شده را در فاصله 3هزار سال نوری از زمین را یافتند!

هلیوم هیدرید در واقع ترکیبی از هلیوم و هیدروژن می باشد که پس از انفجار بزرگ (مه بانگ - بیگ بنگ) که عناصر کلیدی همه ان چیزی که دنیای پیچیده امروز ما به آنها نیاز داشت را در خود داشته

نتیجه و اطلاعات بیشتر درباره این کشف امروز در ژورنال علمی پژوهشی «نیچر» به چاپ خواهد رسید.

به احتمال فراروان این کشف باعث دستاوردهای بسیار گسترده در تمامی زمینه های علمی دیگر از جمله بیمارهای، فناوریهای سطح بالا و چه بسا انرژی های تازه شود.

و اگر قرار باشد خدا را بیابیم این دانش است که خدا را خواهد یافت و مانند اینترنت، مثل انواع داروها، حمل و نقل زمینی و هوایی و زیرزمینی و دریایی، که پس از سودهی به ارزانترین قیمت یا رایگان (دفترچه بیمه) در اختیار همگان چه با دین و بی دین، چه سیاه و سفید، زن یا مرد و چه کسی که نقشی داشته یا نداشته قرار خواهد داد.

به افتخار دانش و دانشمندان مانند ماری کوری، است…

Read more
  • 0

سکته مغزی – فلج شدن و فناوری استنفورد

پژوهشگران دانشگاه استنفورد آمریکا دستکش ارتعاشی ساخته اند که باعث می شود انگشتان و بازوهای بیمارانی که بدلیل سکته مغزی ناقص از کنترل خارج شده دوباره به کار بیفتد.

سکته همیشه ترس آور است و البته برای جلوگیری از سکته مغزی یا سکته قلبی ورزش و البته دوری از استرس و دخانیات بهترین ابزار برای یک زندگی بدون سکته می باشند.

وقتی سکته مغزی روی می دهد دارای پیامدهای منفی کوتاه مدت یا بلندمدتی می باشد که تاری دید، فلج شدن دائمی قسمتی از بدن و یا حتی مرگ می شود. اما پژوهشگران دانشگاه استنفورد دستکش ارتعاشی را طراحی کرده اند که انگشتان و بازوی افرادی که بدلیل سکته مغزی فلج شده بود، دوباره در کنترل او قرار گیرد.

طراحی دستکش برای کنترل دوباره دست فلج شده ناشی از سکته مغزی توسط دانشگاه استنفورد آمریکا

خلاصه خبر به انگلیسی

Doctors and engineers at Stanford and Georgia Tech have developed a vibrating glove that could help stroke survivors regain the ability to control their arms and hands.

اطلاعات کامل در سایت دانشگاه استنفورد<…

Read more
  • 0

خواص فلفل و سوزش دومیش

درباره فلفل، خواص فلفل و سوزش پایینی

امروز می خوام درباره فلفل بنویسم اما ممکنه بخشهائی از این متن مودبانه نباشه پس هر جا که صلاح دونستید تنده و سنتون کشش نداشت لطفا صفحه رو ببندید!

روزای اولی که رفته بودم #مالزی با غذای تندوری چیکن یا همون جوجه ی تنوری!آشنا شدم. یک غذا با چاشنی تند که فلفل اصلی ترین ادویه اون بود. اولین بار با خوردنش شوکه شدم و گفتم غذا هم مگه اینقدر تند میشه و پیش خودم گفتم این هندی یا پاکستانی ها که فلفل اصلی ترین ادویه غذاشونه احتمالا برای ریزش گناهشون فلفل می خورن.

تازه این سوزش دهان عذاب اوله و عذاب دومی و البته اصلی در دستشوئی مشخص می شه و اونم نه یکبار، چند بار...

اما یه کم گذشت به طعم و تندی غذا عادت کردم و کمی بیشتر که گذشت برام لذت بخش تر بود و رفتم مرحله بعدی بازی زندگی یعنی خوردن غذاهای تندتر و طوری شده بود که وقتی اومدم ایران تا مدتها بعدش فقط کم مونده بود به مربای صبحونه فلفل نزنم!

اما داستان اصلی که ذهن منو مشغول کرده همون سوزش دومی فلفل هست و به این فکر می کردم مگه در اون قسمت خروجی چه سلوله…

Read more
  • 0

آقای محمد شهرکی و بانک تجهیزات پزشکی

آقای محمد شهرکی و بانک امانت تجهیزات پزشکی در گنبد کاووس و تمام استانهای ایران

درمان شاید بالاترین کار نیکو در بین سایر کارها در دنیای امروز ما باشد. در این راستا نیکوکار عزیز اهل گنبد کاووس یعنی شهر سردار تیم ملی فوتبال ماست.

عکس سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و زنیت روسیه

آقای شهرکی در یک کار خداپسندانه اقدام به امانت تجهیزات پزشکی به بیمارانی نموده که از نظر پزشک متخصص بیماران می توانند ادامه درمان را در منزل سپری کنند، اما نیاز به هر نوع تجهیزات پزشکی مانند تخت، ویلچر ، دستگاه دیالیز یا هر نوع تجهیزات پزشکی دیگر دارند.

آقای شهرکری در گفتگوی زنده ای که با شبکه یک سیما داشت عنوان داشت در سال 1384 حدود 3700 بیمار از بانک امانت تجهیزات پزشکی استفاده کرده اند.

و این یعنی خالی شدن تخت های بیمارستان و فرصت درمان بیماران بیشتر و البته یک گام بلند برای شادی مردم که همان شادی و خرسندی خداست.

از سوی دیگر ادامه درمان بیمار در منزل یعنی آرامش بیمار و کاهش استرس . زیرا همه می دانیم که فضای بیمارستان استرس زاست و به بیان …

Read more
  • 0

درج آگهی تجهیزات پزشکی – دندانپزشکی و آزمایشگاهی در طب نام

درج آگهی تجهیزات پزشکی - تجهیزات دندانپزشکی و تجهیزات آزمایشگاهی در طب نام سایت نیازمندیهای پزشکی و بانک اطلاعات بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور

ورود به صفحه تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات آزمایشگاهی, , اندوسکوپی واندو سرجری, فیزیوتراپی و توانبخشی, دستگاه و لوازم عمومی پزشکی, قلب و عروق, اطفال و نوزادان, زنان و زایمان نازایی, گوش و حلق و بينی, تنفسی و بیهوشی, پزشک هسته ای, جراح عمومی, دارو خانه ای, ارولوژی و نفرولوژی, پوست و مو، زیبایی، ترمیمی, ابزارها, مغز و اعصاب, ارتوپدی, چشم, رادیوتراپی و درمان سرطان, تصویر برداری, مواد اولیه خط تولید, گوارش, پزشکی و ورزشی, لیزر دندانپزشکی, اندو دندانپزشکی, عمومی دندانپزشکی, تصویربرداری دندانپزشکی, ارتودنسی, جراحی دندانپزشکی, پروتز, ترمیمی, لابراتواری, , ایمونولوژی, ژنتیک مولکولی, آزمایشگاه عمومی, هماتولوژی بافت شناسی سلول شناسی, میکروب شناسی, شیمی بالینی, تجهیزات و فراورده های آزمایشگاهی

Read more
  • 0

بازیکنان تیم فوتبال استقلال به دندانپزشکی رفتند

همه بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران به کلینیک دندانپزشکی دکتر نوروزی رفتند

یه ضرب المثل آلمانی هست که میگه تمامی بیماریهای انسان از مشکل دندان و جویدن شروع میشه. و مخصوصا این امر یعنی تغذیه برای ورزشکاران و سلامتی اونها و در نهایت کیفیت بازیشون اهمیت فراروان داره.

در این راستا همه بازیکنان اصلی باشگاه استقلال امروز دسته جمعی رفتند به دندانپزشکی.

همه بازیکنان تیم فوبتال استقلال تهران به کلینیک دندانپزشکی دکتر نوروزی رفتند

یک متخصص دندانپزشک امروز در کلینیک جدید باشگاه استقلال حاضر شد و به معاینه وضعیت دهان و دندان بازیکنان تیم استقلال تهران پرداخت.

البته بازیکنان ذخیره استقلال هم در یک دیدار دوستانه با تیم گل ریحان البرز (اکسین) روبرو شدند که در پایان با نتیجه دو بر یک شکست خوردند.

Read more
  • 0

تولد نوزادان تغییر ژن یافته در چین

یک دانشمند چینی ژنتیک چند نوزاد را تغییر داد و البته دستگیر شد!

همه می دونیم که کافیه به چینیا بگی چی می خوام تا کپی برابر اصل رو بهت ارائه بدن. البته با این تفاوت که کیفیت خوبش میره برای کشورهای پدر و مادردار و آشغالش می ره برای کشورهائی که نفت دارند!

اما در یک خبر تازه از چین اعلام شد که یک دانشمند چینی که دست به تغییر ژنتیکی چند جنین کرده بود غیرقانونی اعلام شده.البته دستکاری ژنتیکی فعلا در دنیا یک کار کاملا غیراخلاقی و البته غیر قانونی به حساب میاد و سر و صدای زیادی به پا می کنه، همونطور که این خبر به پا کرد. البته این دانشمند چینی برای اینکه بهش گیر ندن و جنبه منفی کارش رو بپوشونه اعلام کرد که این کارو برای جلوگیری از انتقال ویروس آچ‌آی‌وی از پدر و مادر به بچه انجام داده و در این راستا دو خواهر دوقلوی لولو و نانا رو البته پس از دستکاری ژنتیک در جنین سالم به دنیا آورده که البته اگه این خبر درست باشه نخستین بار هست که نوزادان پس از تغییر ژنتیکی به دنیا میان.

پس از اعلام این خبر موجی از نگرانی و محکومیت درباره انجام این عمل شکل گرفت، اما مقام…

Read more
  • 0

درد بی درمان وزارت بهداشت و درمان

این وزارت خانه درد دارد و دکترش هم نتوانست درمانش کند و از بالنش بلند شد. درد بی درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی بیمار است و دکترش هم جوابش کرد و استعفا داد و رفت پی کار چشم پزشکی اش

این سازمان هزار درد دارد و یک مرهم که همچون آبی بر روی اتش تمام زخمها را التیام می بخشد و این مرهم چیزی جز بودجه یا درد بی پولی نیست.اما پرسش مهم این است که در این تحریم درامدهای دلاری و این دلار گران پول دارو و درمان را از کجا باید جور کرد؟

جمعیت زیاد تر می شود و افراد بیشتری تحت تکفل بیمه پدر و مادر نیاز به خدمات درمانی دارند. از سوی دیگر هر لحظه به تعداد سالمندانی که بیش از دیگران به مراقبتهای بهداشتی و درمانی دارند افزوده می شود و در این میان بودجه بهداشت و درمان کاهش می یابد.

و گویا استعفا تنها راهکار وزیر بهداشت بود

حسن روحانی رئیس جمهور ایران با استعفای آقای قاضی زاده هاشمی موافقت کرد و سعید نمکی معاون اجتماعی سازمان برنامه و بودجه را تا انتخاب وزیر، به عنوان سرپرست جدید وزارت بهداشت، د…

Read more
  • 0

به سایت طب نام خوش آمدید

به طب نام، بانک اطلاعات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران خوش آمدید.‌ درج آگهی رایگان و آگهی ویژه تبلیغات مطب، ساختمان پزشکان در طب نام کلیه فعالیتهای مربوط به بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود. از تبلیغ مطب و داروخانه تا اطلاعات گیاهان داروئی و افزایش بهداست عمومی و سلامت روان تبلیغات ساختمان پزشکان با یک تخفیف خوب می توانید کلیه خدمات پزشکی یک ساختمان پزشکان را انجام دهید.
Read more
  • 0